dav

XXIII Międzypowiatowy Konkursu Recytatorski Prozy, Poezji i Piosenki Kociewskiej

Dnia 22.03.2019r. odbył się XXIII  Międzypowiatowy Konkursu Recytatorski Prozy, Poezji  i Piosenki Kociewskiej pod hasłem „Kociewie moją małą ojczyzną”.  W konkursie uczestniczyło 65 uczestników z 10 placówek:

  • SP Lniano
  • SP Lipinki
  • PSP nr 8 Starogard Gdański
  • Zespół Placówek Oświatowych Drzycim
  • NSP Sierosław
  • SP Gródek
  • SP Dragacz
  • Zespół Szkół Jeżewo
  • PSP Warlubie
  • Starogardzkie Centrum Kultury

Komisja, w składzie:

  1. Maria Jankowska – przewodnicząca Rady Gminy w Warlubiu
  2.   Regina Kotłowska- regionalistka, polonista, historyk
  3. Anna Rutkowska – przewodnicząca RR –PSP Warlubie
  4. .Aleksandra Stawicka- biblioteka PSP Warlubie

dokonała oceny uczestników konkursu w kategoriach:

  1. a) Recytacje -oddziały przedszkolne i klasy 0
  2. b) Recytacje -uczniowie klas I-III
  3. c) Recytacje – uczniowie klas IV-VI
  4. d) Recytacje – uczniowie klas VII-VIII i gimnazjum
  5. e) Śpiew – klasy 0-III
  6. f) Śpiew – klasy IV-VI
  7. g) Śpiew – klas VII-VIII i gimnazjum

Podczas oceny, komisja uwzględniła następujące kryteria:

  • znajomość tekstu,
  • interpretację utworu,
  • kulturę słowa, wyrazistość,
  • umiejętności wokalno- muzyczne,
  • ogólny wyraz artystyczny prezentacji

i wyłoniła następujących laureatów:         

RECYTACJE  KATEGORIA PRZEDSZKOLE  I   KLASY „0”

NAGRODY

  1. Paweł Wiśniewski- PSP Warlubie
  2. Zuzanna Bieniaszewska- PSP Warlubie

WYRÓŻNIENIA

1.Julia Wojnowska- PSP Warlubie

RECYTACJE KATEGORIA KLASY I-III

NAGRODY

  1. Liwia Karolewska- PSP Warlubie
  2. Karolina Gretkowska- ZPO Drzycim
  3. Paweł Kwaśniewski- PSP Warlubie

RECYTACJE KATEGORIA KLASY IV-VI

NAGRODY

  1. Dominik Krystkowiak -SG Gródek
  2. Anna Jeneralska- PSP Warlubie
  3. Karol Rolnik- ZPO Drzycim
  4. Agata Leśniewicz- PSP Warlubie
  5. Wiktoria Blachowska- ZPO Drzycim
  6. Maja Swiderska-SP Gródek

WYRÓŻNIENIA

  1. Mateusz Żabiński-NSP Sierosław
  2. Mikołaj Weroński-SP Lniano
  3. Marcel Frankiewicz-SP Lipinki

RECYTACJE KATEGORIA KLASY VII-VIII I GIMNAZJUM

NAGRODY

  1. Paweł Chmielewski- PG Gródek
  2. Julia Rządkowska- SP Jeżewo
  3. Natalia Dybowska- PG Gródek

PIOSENKA KATEGORIA 0-III

NAGRODY

  1. Martyna Kaczmarek- SP Wielki Komorsk
  2. Antoni Jasiak- SP Wielki Komorsk
  3. Matylda Renkiewicz-SP Gródek

WYRÓŻNIENIA

  1. Zofia Bogdańska- SP Wielki Komorsk
  2. Zofia Zajączkowska- ZPO Drzycim

PIOSENKA KATEGORIA KLASY IV-VI

NAGRODY

  1. Julia Wojciechowska- PSP Warlubie
  2. Maja Bieniaszewska- PSP Warlubie
  3. Anna Zbrzeska- SP Jeżewo
  4. Wiktoria Olwaszewska-SP Dragacz

WYRÓŻNIENIA

  1. Małgorzata Grzonka- PSP Warlubie

PIOSENKA KATEGORIA KLASY VII-VIII I GIMNAZJUM

  1. Dominika Raczyńska- SP Jeżewo
  2. Klaudia Kuffel- PG Gródek
  3. Aniela Mindikowska- PG Gródek
  4. Faustyna Jędral-PG Warlubie

Wręczenie nagród laureatom odbędzie się podczas Gali Kociewskiej, w dniu 26.04. 2019 roku  w Publicznej Szkole Podstawowej w Warlubiu godz. 11.00.