30-lecie nadania imienia szkole

 

Jubileusz szkoły to wyjątkowa okazja do wspólnego przeżycia na nowo minionych wydarzeń, wspomnienia wyjątkowych chwil i ludzi zasługujących na zapisanie ich na trwałe w pamięci. Uroczystość rozpoczęliśmy od udziału we Mszy św. w Kościele Parafialnym w Warlubiu, odprawionej przez księdza Stanisława Wilkowskiego. Następnie cała społeczność szkolna, nauczyciele, rodzice i oczywiście zaproszeni goście przemaszerowali do szkoły.

Główne uroczystości jubileuszowe odbyły się  na sali gimnastycznej  naszej szkoły.  Na początku pani dyrektor – Maria Jankowiak przywitała gości słowami Bronisława Malinowskiego: „Wierzyłem w siebie i w swoje możliwości. Kto tego nie robi, z góry skazuje się na przegraną i nigdy nie osiągnie dobrego wyniku „.

Na nasze zaproszenie odpowiedzieli:

– sekretarz Gminy Warlubie pan Tomasz Stefaniak

– przewodnicząca Rady Gminy  pani Wanda Wolan

– kierownik SAPO pan Tomasz Wiśniewski

-brat Bronka, prezydent Miasta Grudziądz pan Robert Malinowski

-brat Bronisława Malinowskiego Piotr  i  siostry: Helena oraz Joanna

-żona brata Bronka Maksymiliana pani Bogumiła Malinowska

-trener Bronisława Malinowskiego pan Ryszard Szczepański

-przyjaciel Bronka pan Krzysztof Knut

-przyjaciel Bronka pan Eugeniusz Banasiak

– posła na Sejm pan Eugeniusz  Kłopotek, wcześniej (1985-1987) przewodniczący Społecznego Komitetu nadania Imienia Szkole Podstawowej

-pierwsza przewodnicząca Rady Rodziców panią Kazimierę Jędrzejewską

-dyrektora Zakładu Przemysłu Drzewnego pan Krzysztof Jankowiak

-dyrektor Gminnej przychodni w Warlubiu pani Sylwia Mrozek- Górecka

– nadleśniczy Nadleśnictwa Dąbrowa pan Artur Karetko

-nadleśniczy Nadleśnictwa Osie pan Marek Sobczak

– przedstawiciel Banku Spółdzielczego w Nowem pani Anna Miś-Reszke

-pierwszy poczet sztandarowy: pani Iwona Berendt (Zgubińską) i Małgorzata Klimek(Dąbrowska)

– dyrektor SP w Wielkim Komorsku pani Emilia Kaliszewska

-kierownik Ogniwa Prewencji z Policji w Nowem pan  Robert Bojanowski

-proboszcz Parafii Płochocin ks. Stanisław Wilkowski

-były dyrektor Gimnazjum Warlubiu pan Roman Babiński

-pierwszy dyrektor nowego budynku Szkoły Podstawowej oraz główna organizator nadania szkole imienia pani Adela Dominikowska

-byli zastępcy dyrektora pani Genowefa Kleczka i pani Jolanta Pamuła

-zastępca dyrektora pani Aurelia Piec

-dyrektor Gimnazjum Warlubie pan Piotr Ptach

– nauczyciele i emeryci, którzy pracowali w SP: Urszula Dąbkowska, Aleksandra Dąbrowska, Stefania Fordońska, Daniela Grzonka, Jadwiga Hajduk, Jadwiga Sawicka, Maria Wygocka, Krystyna Kulesza, Łucja Malinowska, Jadwiga Sielska, Kinga Witkowska

-przedstawiciele Komitetów Rodzicielskich, nauczyciele i pracownicy.

Wszyscy zaproszeni goście otrzymali okolicznościowy  magnes z wizerunkiem szkoły oraz folder  związanych z naszą szkołą.

Dyrektor szkoły pani Maria Jankowiak odebrała meldunek od przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego o gotowości wszystkich zebranych do udziału w jubileuszu szkoły.

Historię naszej szkoły, sylwetki osób , które 30 lat temu rozpoczęły barwną historię warlubskiej  podstawówki przedstawili uczniowie z klas 4-6 w programie artystycznym. Jego celem było przybliżenie sylwetki Bronisława Malinowskiego, przypomnienie wartości, jakimi kierowała się społeczność szkolna, wybierając tę postać na Patrona. Ostaniem punktem jubileuszu było zwiedzanie szkoły, przegląd kronik i ekspozycji prezentujących dorobek szkoły.