img_20190215_184446

Bal karnawałowy w przedszkolu

W piątek 15 lutego w oddziałach przedszkolnych w Warlubiu  już od rana było bardzo gorąco, a wszystko to za sprawą atmosfery związanej z Balem Karnawałowym. Sale wyglądały bajecznie i kolorowo, przystrojone kolorowymi serpentynami i balonami. Przepięknie przebrane dzieci z dumą prezentowały wymyślne stroje. Niezliczone księżniczki, czarownice, kowboje, policjanci, wróżki,  biedronki, motylki, kotki, piraci a także inne postacie z kreskówek opanowały na kilka godzin nasze przedszkole. Nawet niektóre panie z grup postanowiły przebrać się, co wywołało jeszcze większy uśmiech na twarzach naszych wychowanków. Przy proponowanej muzyce nikt nie mógł się nudzić i narzekać, a dzieci wspólnie ze swoimi paniami bawiły się wyśmienicie. Zabawa karnawałowa umożliwiła dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze a wspólna zabawa  przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom,  a to było głównym celem zorganizowanego balu.

Czytaj więcej

IMG_4007

„W karnawale, w karnawale nie siedzimy w domu wcale…”

Jest to wspaniała okazja do zabawy! Jest to doskonała okazja do zaprezentowania strojów i umiejętności tanecznych!

5 lutego 2019 r. odbył się w naszej szkole, w pięknie przystrojonej sali, bal przebierańców dla uczniów klas I – III. Wodzirej nie musiał zachęcać dzieci do zabawy. Dzieci brały udział w konkursach tanecznych, sprawnościowych oraz w zabawach prezentujących zdolności wokalne i aktorskie.

Następnie przyszedł czas na zabawę dla starszych klas IV – VI. Wprawdzie przebierańców było mnie, ale zabawa była równie udana.

Czytaj więcej

0x0

Nasze dzieci korzystają z programu Żółty Talerz

Żółty Talerz to największy w Polsce, prywatny program wsparcia systemu żywienia dzieci realizowany przez Kulczyk Foundation. Z programu korzysta ponad 17 500 dzieci w całym kraju. W bieżącym roku szkolnym trafi do nich ponad 3 000 000 ciepłych i zdrowych posiłków w ponad 350 placówkach edukacyjnych. Również w naszej.

Żółty Talerz został zainicjowany przez Kulczyk Foundation w 2016 r. Program buduje standard wsparcia systemu żywienia dzieci w Polsce. Jest realizowany we współpracy z czterema sprawdzonymi polskimi organizacjami pomocowymi: Towarzystwem Przyjaciół Dzieci, Caritasem, Polskim Czerwonym Krzyżem i Stowarzyszeniem SOS Wioskami Dziecięcymi w Polsce.

Ten unikalny w skali całego kraju sojusz realizuje najważniejsze cele programu, do których należą: zwiększenie liczby dzieci mających dostęp do regularnych, zdrowych i smacznych posiłków w stołówkach szkolnych i świetlicowych oraz edukacja w zakresie zdrowego odżywiania już od najmłodszych lat.

Partnerem merytorycznym programu jest Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Eksperci tej uczelni przygotowali Listę̨ Produktów Żółtego Talerza dla osób przygotowujących posiłki dzieciom. Uwzględnia ona tylko pełnowartościowe i dostosowane do potrzeb dzieci składniki. Dodatkowo w ramach programu dystrybuowane są materiały edukacyjne dla uczniów i rodziców na temat zdrowego odżywiania.

Organizatorzy zadbali o to, aby dzieci uczestniczące w programie jadły nie tylko zdrowo, ale również smacznie. W tym celu koordynatorzy Żółtego Talerza z wszystkich placówek objętych programem biorą udział w specjalnych warsztatach w warszawskiej Pracowni Efektu Domina, podczas których uczą się, jak atrakcyjnie przygotowywać pożywne potrawy dla dzieci.

Czytaj więcej

received_316534545876163

Ferie 2019

W czasie ferii zimowych uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwóch wycieczkach do Grudziądza. Starsze klasy pojechały na kręgielnię. Większość dzieci po raz pierwszy grała w prawdziwe kręgle. Początkowe rzuty kulą były trochę niezdarne, lecz z każdym kolejnym rzutem przewracało się coraz więcej kręgli, a na tablicy przy imionach dzieci pojawiały się punkty. Współzawodnictwo na torze wiązało się ze świetną zabawą. Dwie godziny gry szybko minęły. Uczniowie mieli możliwość poznawania sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu. Uczyli się kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Młodsi uczniowie w programie wyjazdu mieli pokaz filmu animowanego  pt. „Spider-Man. Uniwersum”. Bajka była bardzo ciekawa i towarzyszyło jej mnóstwo humoru. Uczniowie obejrzeli całe uniwersum postaci związanych z przygodami Spider-Mana. Na zakończenie uczniowie zjedli  obiad w Mc’ Donalds.

Czytaj więcej

IMG_3545

WIECZÓR OTWARTYCH SERC 2018

W okresie przedświątecznym wspólne kolędowanie uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości to w naszej szkole już tradycja. W tym roku nasz koncert swoją grą i śpiewem uświetnili następujący goście: wychowankowie i wychowawcy Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych z Bąkowa wraz z zaprzyjaźnionym zespołem Logistic Band, uczniowie Szkoły Podstawowej z Wielkiego Komorska oraz uczniowie i nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Warlubia. Przed tak szeroką publicznością zadebiutowali również najmłodsi – grupa pięciolatków przygotowana przez panią Żanetę Jaworską. Wszystkim zaproszonym gościom, mieszkańcom naszej Gminy, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie, artystom, ich rodzicom i nauczycielom oraz koleżankom i kolegom, którzy pomogli nam w zorganizowaniu wspólnego kolędowania, składamy serdeczne podziękowania.

Czytaj więcej