10551503_1614182925461609_9131239575183850036_o

WIWAT MAJ, TRZECI MAJ!

3 maja 1791 roku polski sejm uchwalił pierwszą w Europie i drugą na świecie konstytucję. Została ona zaprojektowana w celu zlikwidowania wad systemu politycznego opartego na wolnej elekcji  i liberum veto. Wprowadziła polityczne zrównanie mieszczan i szlachty oraz stawiała chłopów pod ochroną państwa.

Z okazji kolejnej rocznicy jej uchwalenia, będącej zarazem świętem państwowym, uczniowie klasy IV a oraz zespół wokalny szkoły podstawowej zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Przedstawili krótką historię Konstytucji 3 Maja, deklamowali związane z nią utwory poetyckie oraz zaśpiewali kilka popularnych pieśni patriotycznych.

Czytaj więcej

IMG_1293

Pożegnanie absolwentów 2014

26 czerwca 2014 roku odbyło się uroczyste pożegnanie klas szóstych. Absolwenci przekazali młodszym kolegom sztandar oraz klucz – symbol władzy uczniowskiej. Podczas uroczystego apelu najlepsi z nich otrzymali dyplomy oraz nagrody za osiągnięcia w nauce i sporcie. Wszyscy uczniowie wraz z rodzicami serdecznie podziękowali swym nauczycielom za lata nauki i opieki. Piątoklasiści pożegnali ich wierszem, piosenką oraz garścią dobrych rad na następne lata. Tradycyjnie nie zabrakło kilku łez wzruszenia.

Czytaj więcej

DSCN8160

Turniej Słowa „Słowo źródłem inspiracji”

Dnia 15 czerwca 2014 r. w Bydgoszczy odbyło się finałowe spotkanie Turnieju  Słowa  pn. „Słowo źródłem inspiracji” . Turniej ten zgromadził ok. 1500 uczestników; uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów z regionu bydgoskiego. Do finałowego spotkania wyłoniono 40 uczestników uczniów klas I-III. Wśród nich znalazła się uczennica naszej szkoły z klasy III b Natalia Buchaj, która recytowała wiersz Jana Brzechwy „Pali się” i otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy Natalii i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj więcej

101_3040

Pożegnanie Starszaków w grupie Biedronek

„Pani patrzy na nas, my patrzymy na Nią, czas już się pożegnać z ukochaną Panią”- tymi słowami starsze dzieci z grupy „Biedronki” pożegnały swoją Panią- Małgorzatę Strzeszewska oraz młodszych kolegów i koleżanki. Uroczystość pożegnania oddziału przedszkolnego rozpoczęła się uroczystym Polonezem. Wszystkie dzieci recytowały wiersze, tańczyły i śpiewały piosenki. Pożegnanie wywołało wiele emocji na twarzach dzieci, rodziców oraz wychowawczyni. Nie zabrakło łez wzruszenia. Na pamiątkę ukończenia roku szkolnego 2013/2014r. otrzymały książki, dyplomy oraz pamiątki z przedszkola.

 

Czytaj więcej

P1020520

WYCIECZKA

Dnia 16 czerwca 2014r. dzieci z grupy 0-1 „ Kubusie” i z grupy 0-4  „ Motylki” wraz z wychowawczyniami: panią Iwoną Stepnowską i panią Anną Wiśniewska wybrały się na wspólną wycieczkę. Tym razem bawili się  w Mega Hooplandzie w Grudziądzu. Dzieci były zachwycone zabawą  w kulkach, dmuchaną zjeżdżalnią, a także wielopoziomowym labiryntem, po którym mogły do woli biegać. Po zabawie wszyscy zjedli posiłek w Mc Donaldzie i zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili do autokaru.

Czytaj więcej

DSCN3066

Z biblioteką za pan brat…

W poniedziałek 9 czerwca pierwszoklasiści świętowali uroczystość Pasowania na czytelnika. Impreza ta miała bardzo nietypowy charakter. Otóż uczniowie klas I i II nie spotkali się, jak zazwyczaj bywa, w sali gimnastycznej na uroczystym apelu. Pierwszaki na sportowo wstępowały w szeregi czytelników naszej szkoły. Na stadionie przy szkole odbywały się rozgrywki, w których nie tylko trzeba było wykazać się sprytem i talentem ruchowym. Prócz biegu w kaloszach, wyścigu na szczudłach, marszu czytelnika z książką na głowie, uczniowie klas pierwszych musieli wykazać się wiedzą dotyczącą bajek i baśni oraz znajomością naszej szkolnej biblioteki. Oczywiście spisali się na medal. W nagrodę zostali włączeni w grono czytelników Publicznej Szkoły Podstawowej w Warlubiu.

Czytaj więcej