IMG_2118

Gala Kociewska 2018

12 kwietnia 2018r. odbyła się kolejna już XXII  Gala Kociewska. Celem uroczystości  jest popularyzowanie gwary kociewskiej, promowanie dziecięcej twórczości artystycznej oraz integracja szkół regionu Kociewie. W XXII Edycji konkursu udział wzięły gminy i powiaty, które podejmują inicjatywy służące pielęgnowaniu tradycji   regionalnych. Tegoroczny temat konkursu „Na kociewską nutę” miał na celu  rozpowszechniać i promować region Kociewie, a w szczególności zainteresowań dzieci muzyką kociewską poprzez rysunek, śpiew i tekst. Motywem przewodnim tegorocznej Gali Kociewskiej była  kociewska kultura: muzyka, taniec, śpiew, instrumenty muzyczne kociewskie.

Podczas tegorocznej Gali Kociewskiej zaproszonych gości , twórców Kociewia         i laureatów konkursu recytatorskiego , plastycznego i piosenki powitała Maria Jankowiak , dyrektor Zespołu Szkół w Warlubiu. Nad sprawnym przebiegiem imprezy podsumowującej osiągnięcia laureatów , czuwały panie :  Żaneta Jaworska i Joanny Fordońska – Jędral. Zespół szkolny „Melodie” zaprezentował w taneczno-muzycznym  programie folklorystycznym małą ojczyznę – Kociewie. Podczas imprezy nagrodzono i wyróżniono 83 uczniów.

Sponsorami XXII edycji konkursu są : Urząd Gminy w Warlubiu,  Starostwo Powiatowe w Świeciu , Nadleśnictwo Dąbrowa , Nadleśnictwo Osie, Stolarnia Otlewski Osie, Rada Rodziców PSP w Warlubiu , BS Nowe , KPIR w Przysieku , ZUL – Roman Leśniak , Firma JAR-DREW – Krzysztof Jankowiak, Wdecki Park Krajobrazowy  Osie.

Czytaj więcej

IMG_1825

XXII Edycja Konkursu Kociewskiego

„Na kociewską nutę”- pod takim hasłem odbył się tegoroczny międzypowiatowy recytatorski  konkurs poezji i prozy kociewskiej oraz piosenki, organizowany przez PSP oraz Urząd Gminy w Warlubiu. Konkurs wpisał się już w kalendarz stałych imprez w naszym regionie. W tym roku odbyła się już jego XXII edycja. Celem konkursu jest popularyzacja muzyki kociewskiej poprzez  śpiew i tekst. Poznanie literatury i kultury kociewskiej poprzez muzykę, taniec, śpiew, a w szczególności pielęgnowanie gwary. Do konkursu zgłosiło się 62 uczestników ze szkół: Starogardu Gd. , Drzycimia, Lniana, Jeżewa, Sierosławia, Dragacza, Gródka, Warlubia. Komisja dokona oceny uczestników konkursu w kategoriach: klasy 0- I ; II- IV ; V-VII ; gimnazjum. Brała pod uwagę między innymi: dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę słowa, wyrazistość, umiejętności wokalno-muzyczne oraz ogólny wyraz artystyczny prezentacji. Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom konkursu, dzięki którym cel tego przedsięwzięcia został osiągnięty. Laureatów konkursu zapraszamy na Galę Kociewską, która odbędzie się 12 kwietna 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej o godz. 11.00, gdzie wręczone zostaną nagrody.

                                               RECYTACJE

KATEGORIA PRZEDSZKOLE  I   KLASY I

NAGRODY

 1. Paweł Kwaśniewski PSP Warlubie
 2. Aleksandra Dawicka PSP Warlubie
 3. Szymon Oleksy NSP Sierosław

WYRÓŻNIENIA

 1. Karolina Gretkowska ZPO Drzycim
 2. Borys Kosikowski      PSP Warlubie

KATEGORIA KLASY II-IV

NAGRODY

 1. Hubert Dalak ZS Jeżewo
 2. Fabian Kluska   PSP Warlubie
 3. Dominik Krystkowiak    SP Gródk
 4. Sebastian Reszka  PSP Warlubie
 5. Maja Świderska          ZPO Drzycim
 6. Skibowski Kamil  NSP Sierosław

KATEGORIA KLASY V-VII

NAGRODY

 1. Katarzyna Glaner        PSP nr 4  Starogard Gd
 2. Julia Rządkowska         ZS Jeżewo
 3. Karolina Nowińska       SP Lniano
 4. Wiktor Podgórski       ZPO Drzycim

              KATEGORIA  GIMNAZJUM

NAGRODY

 1. Marta Ossowska PSP nr 8 Starogard Gd
 2. Chmielewski Paweł PG Gródek
 3. Natalia Kwaśniewska PG Warlubie

WYRÓŻNIENIA

 1. Michalina Kołodziejska       ZS Jeżewo
 2. Weronika Kulczyk   SP Lniano

PIOSENKA

      KATEGORIA 0-III

NAGRODY

 1. Zofia Zajączkowska ZPO Drzycim
 2. Matylda Renkiewicz SP Gródek
 3. Jeremiasz Jędral PSP Warlubie

WYRÓŻNIENIA

 1. Iga Szymańska PSP Warlubie
 2. Anna Zbrzeska     ZS Jeżewo

KATEGORIA KLASY IV-VI

NAGRODY

 1. Dominika Raczyńska     ZS Jeżewo
 2. Michał Negowski      PSP nr 4  Starogard Gd
 3. Agata Malej PSP Warlubie
 4. Mikołaj Weroński    ZPO Drzycim
 5. Dominika Sommerfeld    SP Dragacz

KATEGORIA  GIMNAZJUM

NAGRODY

 1. Aniela Mindikowska PG Gródek
 2. Jagoda Zamczała PG Gródek

Czytaj więcej

bty

Szkolny Konkurs Recytatorski i Piosenki Kociewskiej

W czwartek, 1 lutego , uczniowie z naszej szkoły wzięli  udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim i Piosenki Kociewskiej.  W tym roku temat przewodni to – „Na kociewską nutę”.
Szkolne zmagania uczniów odbyły się w trzech kategoriach wiekowych i  były jednocześnie eliminacjami do konkursu międzypowiatowego, którego celem jest popularyzacja literatury, tradycji dziedzictwa regionalnego Kociewia, a w szczególności pielęgnowanie gwary.  W konkursie wzięło udział 50 uczniów.

Po wysłuchaniu wszystkich występujących w konkursie uczestników, jury w składzie: Anna Rutkowska, Maria Jankowska i Alicja Malej, postanowiło przyznać następujące nagrody:

Recytacje:

-kategoria 0-I : Paweł Kwaśniewski, Borys Kosikowski, Aleksandra Dawicka

-kategoria klasy II-IV: Fabian Kluska, Sebastian Reszka,  Amelia Szydłowska

– kategoria klasy V-VII: Lena Piątkowska, Miłosz Zieliński

Śpiew:

-kategoria 0-III : Jeremiasz Jędral, Iga Szymańska

-kategoria klasy IV-VI: Kalina Kosikowska, Małgorzata Grzonk, Agata Malej  

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodki poczęstunek.

Czytaj więcej

dav

„Emotki. Film”

27 października  uczniowie klasy 3b, 3c i 3d  odbyli krótką wycieczkę do kina Helios w Grudziądzu. Dzieci obejrzały komedię pt. „Emotki. Film”. Emotki to emotikony.

Każdego dnia wysyłamy w świat 6 miliardów emotikonów. Tak naprawdę stały się one odrębnym językiem, na zawsze zmieniając naszą kulturę. Ich siłą jest prostota i zabawny sposób wyrażania swoich uczuć.  I o tym właśnie jest ten film.

Animowana komedia zabrała dzieciaki w sekretny świat telefonów komórkowych. Tam spotkały mnóstwo emotek i przeżywały razem z nimi szereg przygód.

Czytaj więcej

IMG_0889

Święto Drzewa 2017

10 października po raz piętnasty uczniowie naszej szkoły włączyli się w realizacje programu edukacyjno – ekologicznego „Święto Drzewa”, który poświęcony jest sadzeniu i ochronie drzew oraz popularyzacji znaczenia drzew w biosferze. W tym roku  hasło przewodnie  brzmiało: „Drzewo-Przyjaciel” . Do akcji przystąpiła cała Publiczna Szkoła Podstawowa w Warlubiu, a głównymi organizatorami tego przedsięwzięcia byli uczniowie klasy 3c, którzy wcielili się w role smerfów ratujących las przed Gargamelem. Smerfy jako przyjaciele lasu w inscenizacji ukazały nam zalety drzew dla człowieka i przyrody oraz śpiewając i tańcząc zachęcały do rozwijania postaw proekologicznych. Po zakończonej inscenizacji klasa 3c wraz z wychowawcą p. Żanetą Jaworską  udały się na plac szkolny i tam posadziły sadzonki sosny i świerka podarowane przez Nadleśnictwo Osie.

 

 

Czytaj więcej