IMG_3545

WIECZÓR OTWARTYCH SERC 2018

W okresie przedświątecznym wspólne kolędowanie uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości to w naszej szkole już tradycja. W tym roku nasz koncert swoją grą i śpiewem uświetnili następujący goście: wychowankowie i wychowawcy Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych z Bąkowa wraz z zaprzyjaźnionym zespołem Logistic Band, uczniowie Szkoły Podstawowej z Wielkiego Komorska oraz uczniowie i nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Warlubia. Przed tak szeroką publicznością zadebiutowali również najmłodsi – grupa pięciolatków przygotowana przez panią Żanetę Jaworską. Wszystkim zaproszonym gościom, mieszkańcom naszej Gminy, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie, artystom, ich rodzicom i nauczycielom oraz koleżankom i kolegom, którzy pomogli nam w zorganizowaniu wspólnego kolędowania, składamy serdeczne podziękowania.

Czytaj więcej

IMG_2728

PRZEDSTAWIENIE PROFILAKTYCZNE „ MISJA SPECJALNA”

Zdobycie wiedzy na temat zagrożeń płynących z uzależnień oraz promocja zdrowego stylu życia, to podstawowe cele przedstawienia profilaktycznego „ Misja specjalna”, które pod okiem pedagoga i wychowawcy świetlicy, przygotowali uczniowie klasy VIb. Ich fenomenalna gra aktorska, talent taneczny i wokalny sprawiły, że w dużo łatwiejszy sposób, do odbiorców trafiły tak trudne treści.

Podczas apelu wręczono także nagrody uczniom, którzy zwyciężyli w szkolnych konkursach.  Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej

IMG_2041

Warsztaty profilaktyczne

” Bezstres” i ” Silna mała mróweczka” to tytuły dwóch warsztatów, które po raz kolejny w naszej szkole przeprowadził trener z Centrum Profilaktyki i Reedukacji ” Atelier”. W pierwszym z nich – w klasie IVa, przekazano uczniom wiedzę, w jaki sposób radzić sobie z napięciem pojawiającym się w trudnych sytuacjach.

Celem drugiego natomiast, przeprowadzonego wśród uczniów klas III , było budowanie optymistycznej postawy, która doprowadzić  ma do zwiększonej pewności siebie, przeświadczenia o skuteczności własnych działań, wytrwałości, a także tolerancji i szacunku dla innych.

Czytaj więcej

IMG_0800

Warsztaty profilaktyczne

28 września uczniowie klas I i V wzięli udział w warsztatach profilaktycznych. Dzięki wykładowi i ciekawym ćwiczeniom przeprowadzonym przez panią trener z Centrum Profilaktyki i Reedukacji „ Atelier” z Krakowa, uczniowie dowiedzieli się, że media mogą mieć zarówno pozytywy, jak i negatywny wpływ na życie młodego człowieka. Dzięki aktywnemu uczestnictwu w warsztatach zrozumieli także, że istnieje cienka  granica między rozrywką związaną z funkcjonowaniem w świecie wirtualnym, a niebezpieczeństwem uzależnienia się od niego oraz  wypracowali zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, gier komputerowych i telefonów komórkowych.

Czytaj więcej

IMG_0002

„Wspominamy Bronka”

Chcę być mistrzem jak nasz Patron! – pod takim hasłem uczniowie i nauczyciele realizują w bieżącym roku szkolnym program, którego głównym celem jest przybliżenie osoby i osiągnięć sportowych Bronisława Malinowskiego. Na zaproszenie pani Dyrektor, 25 kwietnia przybyli do szkoły goście, którzy mieli okazję znać osobiście naszego Patrona, wybitnego olimpijczyka. Najwięcej wspomnień, ciekawostek z życia Bronisława Malinowskiego przybliżył nam jego trener, pan Ryszard Szczepański. Wśród gości znaleźli się również: pani Małgorzata Wieliczko – srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Moskwie, pan Eugeniusz Banasiak – kolega szkolny Bronisława Malinowskiego, pan Janusz Adamski – dyrektor Szkoły Podstawowej w Buśni, wieloletni prowadzący Biegi Pamięci oraz pan Krzysztof Knut – kolega z klubu sportowego Olimpia Grudziądz.

Czytaj więcej

IMG_9843

Warsztaty profilaktyczne

28 lutego gościliśmy w szkole panią Magdalenę Leśniak, psychologa z Centrum Działań Profilaktycznych, która w klasach drugich i czwartych poprowadziła warsztaty profilaktyczne. Młodsi uczniowie nauczyli się, w jaki sposób prawidłowo korzystać z Internetu, poznali zagrożenia związane z surfowaniem w sieci, a także negatywne konsekwencje nadmiernego oglądania telewizji, czy grania na komputerze. Czwartoklasiści z kolei, dowiedzieli się na czym polega i jak powstaje uzależnienie. Poznali negatywne skutki oddziaływania substancji psychoaktywnych na ludzki organizm oraz relacje społeczne. Warsztaty pomogły im również w przyjęciu krytycznej postawy wobec używek, jednocześnie uświadamiając korzyści płynące z abstynencji. Dzięki lekcji poprowadzonej przez panią psycholog uczniowie zrozumieli, że sięganie po używki to nie przejaw dorosłości, lecz początek niekończących się problemów we wszystkich ważnych dla nich sferach życia.

Czytaj więcej