IMG_2728

PRZEDSTAWIENIE PROFILAKTYCZNE „ MISJA SPECJALNA”

Zdobycie wiedzy na temat zagrożeń płynących z uzależnień oraz promocja zdrowego stylu życia, to podstawowe cele przedstawienia profilaktycznego „ Misja specjalna”, które pod okiem pedagoga i wychowawcy świetlicy, przygotowali uczniowie klasy VIb. Ich fenomenalna gra aktorska, talent taneczny i wokalny sprawiły, że w dużo łatwiejszy sposób, do odbiorców trafiły tak trudne treści.

Podczas apelu wręczono także nagrody uczniom, którzy zwyciężyli w szkolnych konkursach.  Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej

IMG_2041

Warsztaty profilaktyczne

” Bezstres” i ” Silna mała mróweczka” to tytuły dwóch warsztatów, które po raz kolejny w naszej szkole przeprowadził trener z Centrum Profilaktyki i Reedukacji ” Atelier”. W pierwszym z nich – w klasie IVa, przekazano uczniom wiedzę, w jaki sposób radzić sobie z napięciem pojawiającym się w trudnych sytuacjach.

Celem drugiego natomiast, przeprowadzonego wśród uczniów klas III , było budowanie optymistycznej postawy, która doprowadzić  ma do zwiększonej pewności siebie, przeświadczenia o skuteczności własnych działań, wytrwałości, a także tolerancji i szacunku dla innych.

Czytaj więcej

IMG_0800

Warsztaty profilaktyczne

28 września uczniowie klas I i V wzięli udział w warsztatach profilaktycznych. Dzięki wykładowi i ciekawym ćwiczeniom przeprowadzonym przez panią trener z Centrum Profilaktyki i Reedukacji „ Atelier” z Krakowa, uczniowie dowiedzieli się, że media mogą mieć zarówno pozytywy, jak i negatywny wpływ na życie młodego człowieka. Dzięki aktywnemu uczestnictwu w warsztatach zrozumieli także, że istnieje cienka  granica między rozrywką związaną z funkcjonowaniem w świecie wirtualnym, a niebezpieczeństwem uzależnienia się od niego oraz  wypracowali zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, gier komputerowych i telefonów komórkowych.

Czytaj więcej

IMG_0002

„Wspominamy Bronka”

Chcę być mistrzem jak nasz Patron! – pod takim hasłem uczniowie i nauczyciele realizują w bieżącym roku szkolnym program, którego głównym celem jest przybliżenie osoby i osiągnięć sportowych Bronisława Malinowskiego. Na zaproszenie pani Dyrektor, 25 kwietnia przybyli do szkoły goście, którzy mieli okazję znać osobiście naszego Patrona, wybitnego olimpijczyka. Najwięcej wspomnień, ciekawostek z życia Bronisława Malinowskiego przybliżył nam jego trener, pan Ryszard Szczepański. Wśród gości znaleźli się również: pani Małgorzata Wieliczko – srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Moskwie, pan Eugeniusz Banasiak – kolega szkolny Bronisława Malinowskiego, pan Janusz Adamski – dyrektor Szkoły Podstawowej w Buśni, wieloletni prowadzący Biegi Pamięci oraz pan Krzysztof Knut – kolega z klubu sportowego Olimpia Grudziądz.

Czytaj więcej

IMG_9843

Warsztaty profilaktyczne

28 lutego gościliśmy w szkole panią Magdalenę Leśniak, psychologa z Centrum Działań Profilaktycznych, która w klasach drugich i czwartych poprowadziła warsztaty profilaktyczne. Młodsi uczniowie nauczyli się, w jaki sposób prawidłowo korzystać z Internetu, poznali zagrożenia związane z surfowaniem w sieci, a także negatywne konsekwencje nadmiernego oglądania telewizji, czy grania na komputerze. Czwartoklasiści z kolei, dowiedzieli się na czym polega i jak powstaje uzależnienie. Poznali negatywne skutki oddziaływania substancji psychoaktywnych na ludzki organizm oraz relacje społeczne. Warsztaty pomogły im również w przyjęciu krytycznej postawy wobec używek, jednocześnie uświadamiając korzyści płynące z abstynencji. Dzięki lekcji poprowadzonej przez panią psycholog uczniowie zrozumieli, że sięganie po używki to nie przejaw dorosłości, lecz początek niekończących się problemów we wszystkich ważnych dla nich sferach życia.

Czytaj więcej

13351187_1078491092210046_612463886_o

Święto Szkoły

3 czerwca obchodziliśmy rocznicę urodzin naszego Patrona –  Bronisława Malinowskiego. Z tej okazji, na uroczystym apelu, pan Sławomir Malendowicz przedstawił przygotowaną prezentację multimedialną przybliżającą historię szkoły. Pani Alicja Malej i Alina Nowicka, wraz z rodzicami uczniów naszej szkoły, przygotowały przedstawienie ” Kopciuszek na zawodach”, które w zabawny sposób miało uzmysłowić młodym odbiorcom, jak ważny jest ruch i kondycja fizyczna w życiu każdego człowieka. Tym bardziej, gdy Patronem szkoły jest Bronisław Malinowski- wybitny polski sportowiec. Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania dla zaangażowanych mam- pani Joanny Kujawskiej, Tatiany Nadwodnej, Anny Rutkowskiej, Izabeli Piątkowskiej, Cecylii Michalskiej i Moniki Strelau.

Czytaj więcej