20180424_070222889_iOS

Dbaj o Ziemię – to twój dom!

Z okazji Dnia Ziemi klasy IVa i IV b przygotowały przedstawienie „W bajkowym świecie ekobohaterów”.  Kubuś Puchatek,  Pszczółka Maja, Shrek i Fiona i wiele innych bajkowych postaci pojawiło się na scenie i bardzo przekonywująco zaprezentowały swoje podejście do ochrony przyrody: począwszy od zwykłego zbierania śmieci, przez ich segregację, ochronę pszczół, zdrowe odżywianie aż po ekologiczne opakowania oraz kosmetyki (to Fiona;)). Przedstawienie uczniowie zakończyli wspólnie wykonaną piosenką …ekologia modna jest, o tym chciej przekonać się

Czytaj więcej

20180404_111405

Punkt od awansu …

Tym razem reprezentacja naszej szkoły nie awansowała do etapu powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Po części teoretycznej, na której należało wykazać się znajomością przepisów o ruchu drogowym oraz kolejnością przejazdu przez skrzyżowania byliśmy na prowadzeniu. Gorzej tym razem wypadła jazda po torze przeszkód. I w rezultacie zabrakło nam jednego punktu do zwycięstwa! Lepsi od nas byli uczniowie z Komorska i oni pojadą na etap powiatowy. Naszą  szkołę reprezentowali: Kaja Florczak, Marta Suchodolska, Dominik Chmielewski i Mikołaj Stawarczyk. Gratulujemy zwycięzcom i naszej drużynie, która dzielnie walczyła. Czekamy na rewanż w przyszłym roku.

 

Czytaj więcej

Zdany egzamin

Początek czerwca, to każdego roku dla uczniów klas czwartych termin pierwszego poważnego egzaminu – egzaminu na kartę rowerowa. Po rocznych przygotowaniach dotyczących znajomości przepisów ruch drogowego, znaków drogowych oraz kolejności przejazdu na skrzyżowaniach, należało nabyte wiadomości zaprezentować rozwiazując test oraz praktycznie – pokonując rowerem wyznaczoną trasę.  Nie wszyscy uczniowie zaliczyli obie części za pierwszym razem. Niektórzy musieli poprawiać test, inni dwukrotnie pokonywać wyznaczoną trasę przy czym emocji i nerwów nie brakowało. Najważniejszy jednak jest wynik końcowy – wszyscy  uczniowie zdali egzamin i otrzymają upragnioną kartę rowerową.  Brawo!

Czytaj więcej

P1000968

Dobry występ drużyny BRD w Świeciu

W sobotę 22.04.2017r. odbył się w Świeciu powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Drużyna naszej szkoły, po zwyciestwie nad szkołami z gminy Nowe, Dragacz i Warlubie dzielnie walczyła o zwycięstwo powiatowe. Po teście – ze znajomości przepisów ruchu drogowego i torze sprawnościowym zgromadziła 43 punkty i o jeden punkt przegrała z drużyną ze Świekatowa. Reprezentantami szkoły byli: Kaja Florczak, Marta Suchodolska, Dominik Chmielewski i Mikołaj Stawarczyk.

Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej

IMG_4490

CZWARTOKLASIŚCI PO EGZAMINIE

Początek czerwca to dla uczniów klas czwartych czas egzaminu na kartę rowerową. Po zdanym teście dotyczącym znajomości przepisów ruchu drogowego, znajomości znaków drogowych, pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach, uczniowie  prezentowali umiejętność jazdy rowerem przed policjantami Posterunku Policji w Nowem. Wyznaczony tor jazdy na placu wszyscy przejechali bezbłędnie, zdobywając upragnioną kartę rowerową. Życzymy młodym rowerzystom samych szerokich dróg.

Czytaj więcej