Bal Karnawałowy 2018

Do najważniejszych tradycji karnawałowych należą zabawy i bale. By tradycji stało się zadość, również w naszej szkole odbył się 30 stycznia 2018r. karnawałowy bal przebierańców dla uczniów klas I – VI oraz zabawa karnawałowa dla klas V-VII.

Pomysłowość dzieci i rodziców w przygotowaniu strojów dla uczniów klas I-IV okazała się ogromna. Na sali pojawiły się postacie z bajek i legend: piękne królewny, dzielni rycerze, piraci, wróżki.

Starsze klasy przy ulubionej muzyce również ulegly szaleństwom karnawałowym.

Z pewnością wszyscy świetnie się bawili i w radosnych nastrojach wrócili do domu.

Czytaj więcej

Wycieczka do kina

30 stycznia Samorząd Uczniowski zorganizował dla chętnych uczniów wycieczkę do kina Helios w Grudziadzu na film pt. “Cudowny chłopak”.

Film prezentuje w bardzo przystępny dla odbiorców sposób ważne społeczne tematy, takie jak odrzucenie przez środowisko i przemoc psychiczną, samotność czy wartość prawdziwej przyjaźni. Dzięki temu widz wczuwa się w prezentowaną historię już od pierwszej minuty. Jednak przede wszystkim Stephen Chbosky w swojej produkcji ogromnie wzrusza, dając równocześnie pozytywną energię do życia. Nie tylko przez tematykę, ale także dzięki bohaterom, którzy mimo ciężkiego bagażu trosk nadal potrafią czerpać radość z każdej chwili.

Uczestnicy wycieczki byli pod ogromnym wrażeniem. Film wywołał u dzieci szereg emocji od smutku, przez rozbawienie po wielkie wzruszenie.

 

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

Alina Nowicka

Czytaj więcej

DSC01920

Wieczór otwartych serc

Dnia 13 grudnia 2017 r. o godz. 16.30 wzruszający, pełen emocji „Wieczór Otwartych Serc – koncert kolęd” – zorganizowany przez panią Alinę Nowicką i panią Alicję Malej – zagościł w murach naszej szkoły. Tradycją stał się jedyny w swoim rodzaju wieczór, w czasie którego spotykają się uczniowie, nauczyciele, przyjaciele naszej szkoły, rodzice uczniów, przedstawiciele władz.                                                                                                                                                 Tegoroczny koncert uświetniły w tym roku występy: Chóru kameralnego z Warlubia działającego przyGminnym Ośrodku Kultury, Promocji i Rekreacji; Zespół Logistic Band z Grudziądza;  Dzieci z Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Bąkowie; Uczniowie i nauczyciele ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Warlubiu oraz dzieci z przedszkola i szkoły Publicznej Szkoły Podstawowej w Warlubiu.

Bardzo licznie zgromadzona publiczność miała okazje wysłuchać kunsztu wszystkich występujących, a także wspólnie kolędować.To wspaniale, że wieczór łączy wszystkich i wyzwala niezapomniane emocje…


Czytaj więcej

dav

Najpiękniejsze przebranie za Mikołaja/Mikołajkę

Dnia 6 grudnia Samorząd Uczniowski klas IV – VII pod kierunkiem p.Aliny Nowickiej zorganizował konkurs na “Najpiękniejsze przebranie za Mikołaja/Mikołajkę”. Wszyscy uczniowie naszej szkoły wcielili się w postać św.Mikołaja bądź Mikołajki. Jednak tylko trzy wytypowane osoby z każdej klasy uczestniczyły w finale.
Jury w składzie: p.Aurelia Piec, p.Izabela Szmelter oraz p.Dominika Kotecka dokonały oceny strojów biorąc pod uwagę: pomysłowość, wkład pracy i estetykę wykonania. Pierwsze miejsce zajeła Sara Lach z kl. IVb, drugie miejsce zajęła Ania Gniazdowska z kl. Vb, trzecie miejsce – Dominik Wiśniewski z kl. VIb. Gratulujemy!!!
Konkurs na stałe zagości w kalendarzu szkolnych imprez i już za rok będziemy mogli wybierać kolejnych laureatów konkursu!!!

Czytaj więcej

mde

Dyskoteka Andrzejkowa

Dnia 21 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę andrzejkową dla klas IV-VII. Wszyscy bawili sie bardzo dobrze w rytmie młodzieżowej muzyki. Tańce przeplatane były zabawami przygotowanymi przez panią Izabelę Szmelter. Podczas krótkich przerw można było też posilić się pysznymi wypiekami przygotowanymi przez rodziców, a także ugasić pragnienie.
Do zobaczenia za rok!!!
Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Alina Nowicka

Czytaj więcej