DSC01300

Wycieczka do Londynu

W poniedziałek 18 lutego 2019r.,  po kilku miesiącach przygotowań,  starsi uczniowie szkoły podstawowej w Warlubiu wyruszyli w najdłuższą trasę jaką do tej pory udało im się pokonać.  Trasa wiodła do jednego z największych miast w Europie,  Londynu. Uczniowie klas  VA, VIIb, VIIc, VIIIa, VIIIb oraz IIIa gim. przez cztery dni przemierzali stolicę Wielkiej Brytanii autokarem, na piechotę oraz wszystkimi możliwymi środkami komunikacji miejskiej. W czasie wycieczki mieliśmy okazję sami zobaczyć miejsca, o których zazwyczaj mówi się na lekcjach języka angielskiego lub ogląda w telewizji. Mogliśmy podziwiać ekspozycje największych muzeów na świecie. Dodatkową atrakcją był sposób zakwaterowania. Uczniowie w grupach trzy- i czteroosobowych jedli posiłki i nocowali w prywatnych domach Brytyjczyków. Inną okazją do wypróbowania znajomości  języka angielskiego były zakupy w sklepach  (nie tylko z pamiątkami czy  spożywczych , ale również odzieżowych) oraz zamawianie posiłków w restauracjach i barach. W sobotę, 23 lutego, po dość wyczerpującej podróży  wróciliśmy do domów nie tylko  zmęczeni,  ale również szczęśliwi i pełni niezapomnianych wrażeń.  W czasie wycieczki opiekę sprawowały panie Beata Binerowska, Danuta Grzędzicka i Wioletta Zmurek.

 

Czytaj więcej

inauguracja06

Inauguracja roku szkolnego 2013/2014

Tegoroczne wakacje zakończyły się  wyjątkowo jesienną aurą. Może dzięki temu będzie nam łatwiej zapomnieć o wakacyjnych przygodach i wrócić do szkolnych ławek?

Cała społeczność uczniowska zebrała się drugiego dnia września o godzinie 8.00  w budynku szkoły. Na uroczystość, już  tradycyjnie licznie przybyli Rodzice uczniów. Tych najmłodszych, czyli oddział przedszkolny i oddziały zerowe powitała Pani dyrektor Maria Jankowiak. Uczniowie klas 1 – 6 wzięli udział w uroczystości w „dużej” sali gimnastycznej. Wszyscy zebrani upamiętnili chwilą ciszy 74 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Następnie, Pani wicedyrektor Aurelia Piec przedstawiła najważniejsze informacje dotyczące pracy szkoły w nowym roku.  W dalszej części spotkania, uczniowie klas drugich powitali swoich młodszych kolegów i koleżanki, czyli pierwszoklasistów. Po zakończeniu uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do klas.

Nowy rok szkolny uważamy za rozpoczęty i życzymy wszystkim wielu sukcesów!

Czytaj więcej

zak_roku26

Zakończenie roku szkolnego

Uczniowie Szkoły Podstawowej Zespołu Szkól w Warlubiu zakończyli rok szkolny wczesnym rankiem 28 czerwca 2013r. O godzinie 8.00  w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej, pani dyrektor Maria Jankowiak dokonała otwarcia uroczystości.  Serdecznie powitała wszystkich zebranych: uczniów, licznie przybyłych rodziców oraz grono pedagogiczne. Następnie, pani wicedyrektor Aurelia Piec  podsumowała kończący się rok szkolny  i przedstawiła wyniki  klasyfikacji. Były to przyjemne chwile dla uczniów, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce i zachowaniu. Uczniowie wyróżnieni  z klas czwartych i piątych, odebrali nagrody książkowe a rodzice listy gratulacyjne. Zaprezentowali się również najlepsi uczniowie z klas szóstych, w tym roku było ich aż 14. Kolejne wyróżnienia  zostały   wręczone uczniom za szczególne osiągnięcie – stuprocentową frekwencję. Nie była to liczna grupa – tylko dwóch chłopców i trzy dziewczynki  spośród wszystkich uczniów, nie opuścili ani jednego dnia w szkole.  W dalszej kolejności, nauczyciele wychowania fizycznego podsumowali mijający rok w sporcie i wręczyli nagrody najlepszym sportowcom. Kolejny miły akcent to wręczenie przez panią dyrektor czeków w wysokości 200zł uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce. Tytuł stypendysty naukowego zdobyli uczniowie klas szóstych: Paulina Buchaj i Jakub Ptach z kl. 6a oraz Nikol Szwarc z kl. 6b. Ostatnią częścią uroczystości było podsumowanie drugiej edycji  całorocznego konkursu dla klas 4 –6 pod nazwą „Super Klasa” przez panią Wiolettę Zmurek, opiekunkę  Samorządu Uczniowskiego. Trzecie miejsce w konkursie zajęła klasa 5a. Drugie miejsce przypadło klasie  VIa. Zaś tytuł „Super Klasy” wywalczyli uczniowie z  Vb. Serdecznie gratulujemy!

Jeszcze tylko wakacyjna piosenka, odebranie świadectwa, podziękowanie wychowawcom i nauczycielom, pożegnanie z rówieśnikami………    Do  zobaczenia za dwa miesiące!

Czytaj więcej

apel_euro13

Apel Europejski

W miesiącu maju już tradycyjnie odbywają się różne wydarzenia  poświęcone popularyzacji Unii Europejskiej. 15 maja również  uczniowie szkoły podstawowej w Warlubiu uczestniczyli  w apelu, którego hasłem przewodnim było motto Unii Europejskiej : „Zjednoczeni w różnorodności”. Głównymi  „aktorami” tego wydarzenia byli przede wszystkim uczniowie  klas 4-6 (dwoje z każdej klasy), którzy  zaprezentowali swoją wiedzę na temat  Unii Europejskiej i jej państw członkowskich. Wszystkie drużyny  musiały odpowiedzieć na 20, mniej lub bardziej trudnych pytań. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała trzyosobowa komisja.

Po podsumowaniu wyników okazało się, że dwie drużyny mają tę samą liczbę punktów (kl. 5a i 5b) i muszą dalej rywalizować ze sobą o trzecie miejsce. Dogrywka okazała się bardzo emocjonująca, gdyż dopiero szóste pytanie przyniosło rozstrzygniecie.

Ku zaskoczeniu wszystkich, zwycięzcami konkursu zostali czwartoklasiści. A oto wyniki: miejsce 1 – Kamil Radzimowski i Jacek Zwolicki (kl.4b), miejsce 2 – Nicole Szwarc i Agata Kaczkowska  (kl.6b), miejsce 3 – Mateusz Grzonka i Aleksander Olszewski (kl.5a).  Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.  Gratulujemy!

Czytaj więcej

Żegnaj zimo…?!

Pomimo aury którą widzimy za oknem, zgodnie ze wskazaniem kalendarza, nadszedł czas by powitać wiosnę. W piątek 22 marca w szkole podstawowej obchodzony był Dzień Samorządności. Uczniowie starszej grupy wiekowej  zwolnieni byli z odpowiedzi ustnych, zaś na czwartej godzinie lekcyjnej wszyscy zgromadzili się w sali gimnastycznej. Na początek, nauczyciele wręczyli nagrody laureatom niedawno zakończonych konkursów. Następnie, rozpoczęły się emocjonujące potyczki sportowe. Najlepsi sportowcy z klas czwartych, piątych i szóstych konkurowali między sobą wykonując siedem zadań, w których musieli wykazać się szybkością, zręcznością i  dokładnością. Po zaciętej rywalizacji wyłonione zostały zwycięskie klasy: IVa, Vb i VIb. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, zaś zwycięzcy nagrodzeni zostali wiosennym kwiatkiem do sali lekcyjnej. Na
zakończenie dnia, cztery drużyny złożone z uczniów klas VIa i VIb rozegrały między sobą towarzyski mecz siatkówki.

Czytaj więcej

bal_karnawalowy04

Bal karnawałowy

W środę 6 lutego w naszej szkole odbył się tegoroczny bal karnawałowy. Tym razem uczniowie klas  4-6, chcąc dorównać młodszym kolegom i koleżankom z klas 1-3, również licznie przywdziali barwne i pomysłowe stroje. Każda klasa miała okazję zaprezentować się przed zebranymi, jak również spośród dwóch przedstawicieli z poszczególnych klas, komisja wyłoniła troje uczniów w najciekawszych strojach, co nie było łatwym zadaniem. Nie zabrakło oczywiście dobrej muzyki – w tym najnowszych hitów, wspólnych tańców i konkursów o słodkie nagrody.

Czytaj więcej