IMG_1924

Pierwszy Dzień Wiosny

Dnia 22 marca klasy I-III wesoło powitały wiosnę. Apel z tej okazji przygotowała klasa IIId, pod kierunkiem wychowawczyni p. Jolanty Pamuły. Uczniowie przedstawili najważniejsze wiadomości związane z nadejściem najpiękniejszej pory roku. Występując w roli ptaków i kwiatów śpiewali piosenki i recytowali wiersze poświęcone budzącej się do życia przyrodzie. Pani Wiosna zachęcała do wiosennych porządków i do ochrony środowiska. Zgromadzeni uczniowie wykazali się swoją wiedzą rozwiązując bez trudu wiosenne zagadki. Uroczystość przebiegła w miłej, wiosennej atmosferze.

Czytaj więcej

IMG_6209

Wycieczka IIIa do Kwidzyna

07 października klasa IIIa wraz z wychowawczynią, p. Jolą Pamułą i p. Olą Stawicką odwiedziła Kwidzyn. Celem wizyty było zwiedzenie zamkowych wystaw: przyrodniczej, historycznej i etnograficznej. Uczniowie mieli możliwość rozproszenia się na każdej z nich, co sprzyjało zgłębianiu wiedzy z tych dziedzin. Na każdym etapie towarzyszyli nam pracownicy zamku, którzy chętnie i wyczerpująco odpowiadali na liczne pytania uczniów. Wiele ciekawostek, dotyczących części przyrodniczej przekazał nam pan Sawicki – twórca znacznej części tej wystawy – który to zajmuje się między innymi preparowaniem znajdujących się tam okazów. Całość dopełniło obejrzenie zamkowych sal i dziedzińca oraz oczywiście zakup pamiątek.
W drodze powrotnej, w zajeździe Gniewko, posililiśmy się ciepłą zupą i zwiedziliśmy przyległe mini ZOO. Skorzystaliśmy również ze znajdującego się na terenie zajazdu – placu zabaw, na którym uczniowie rozładowali – resztki już – energii. Wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci wrócili do Warlubia.

Czytaj więcej

Prima Aprilis!

Tak było dnia pierwszego kwietnia 2008 roku, w prima aprilis, w dzień rozmaitych żartów. Był to dzień wesoły i wiosenny w naszej najmłodszej grupie wiekowej. Klasa 3c wraz, z pomocą klasy I a, wystąpiła  na scenie by powitać prawdziwie wiosnę i jej sprzymierzeńców, którzy grali role zwierzątek, postaci z bajek i ludzi. Nasze stroje i wystąpienie zostały nagrodzone dużymi brawami. Śpiewaliśmy piosenki a WIOSENKA radośnie z nami tańczyła w szalonym korowodzie. Potem uczniowie klas młodszych mogli wykazać się swoimi zdolnościami taneczno-muzycznymi w zabawie Mini Playback Show. Było wesoło, gdy uczniowie wcielali się w role różnych piosenkarzy.

Czytaj więcej