IMG_2678

Wycieczka do JuraParku w Solcu Kujawskim

W piękny, słoneczny dzień, 4 czerwca 2018 r., uczniowie klasy II i III a wybrali się do JuraParku w Solcu Kujawskim. Liczyliśmy na moc atrakcji i nie zawiedliśmy się. Przeszliśmy ścieżką edukacyjną z przewodnikiem, gdzie spotkaliśmy mnóstwo, zachwycających wielkością dinozaurów. W muzeum zobaczyliśmy wiele ciekawych eksponatów, no i okazałego mamuta. Szkielet dinozaura również zrobił na nas wrażenie. Następnie były warsztaty plastyczno-paleontologicznie, podczas których malowaliśmy odlewy dinozaurów. Wiele emocji i wrażeń dostarczył nam seans w kinie 5D! Na zakończenie wizyty bawiliśmy się na placu zabaw oraz w czasie wolnym kupowaliśmy pamiątki. Wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci. Zachęcamy do odwiedzania tego miejsca.

Czytaj więcej

IMG_2033

Szkolny Konkurs Recytatorski „O pióro Jana Brzechwy”

Szkolny Konkurs Recytatorski „O pióro Jana Brzechwy” dla klas O – III odbył się

27 marca 2018 r. Uczestnicy konkursu przygotowali i wspaniale zaprezentowali wiersze dla dzieci. Podczas recytacji, niektórym dzieciom potrzebne były rekwizyty, np. chusteczka do nosa czy pluszak. Każdy uczestnik otrzymał słodki poczęstunek. Widownia dopisała i nagradzała występy gromkimi brawami.

Komisja w składzie Joanna Reszke, Alicja Malej i Aleksandra Stawicka wysłuchała, oceniła i nagrodziła następujące osoby:

 

Kategoria klasy 0 – I:

I nagroda – Paweł Kwaśniewski

II nagroda – Iga Szymańska

III nagroda – Maja Kwieć

 

Kategoria klasy II – III:

I nagroda – Beata Lewandowska

II nagroda – Wojciech Szalacha

III nagroda – Alex Dereszewski.

 

Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za uczestnictwo.

Czytaj więcej

dsc01750

Wycieczka do Wielkiej Fabryki Elfów w Gdańsku

Święta tuż, tuż… Nie możemy się doczekać świąt, więc postanowiliśmy odwiedzić świętego Mikołaja oraz jego pomocników Elfów. Dlatego klasa I i IIa wybrała się do Wielkiej Fabryki Elfów w Gdańsku, aby osobiście spotkać się z Mikołajem i zamówić prezenty. Nie było to łatwe, ponieważ Mikołaj wypił eliksir antyświąteczny i nie chciał przyjmować listów ani tym bardziej rozwozić prezentów. Zadaniem dzieci było, razem z Elfami, stworzyć eliksir odczarowujący Mikołaja. Udało się i szczęśliwie Mikołaj został odczarowany! Wysłuchał życzeń dzieci i obiecał, że postara się każdemu dziecku dostarczyć upominek. Zabawa była wspaniała!

Czytaj więcej

DSC01293 (Copy) (Copy)

Poezja uczy, bawi i wzrusza…

25 lutego 2016 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „O pióro Jana Brzechwy”. Uczniowie oddziałów przedszkolnych oraz klas I – III zaprezentowali wiersze polskich poetów. Oczywiście Jan Brzechwa oraz Julian Tuwim cieszyli się wśród dzieci największą popularnością. Usłyszeliśmy ciekawe interpretacje takich wierszy, jak „Na straganie”, „Kwoka”, „Okulary”.Jury postanowiło przyznać nagrody w następujących kategoriach:

Klasy 0 – I:

  • Sebastian Reszka
  • Aleksandra Śliwa
  • Kacper Napierała

Klasy II – III:

  • Julia Wojciechowska
  • Katarzyna Jezierska
  • Julia Kołodziejczak.

Czytaj więcej

DSC01017

Międzynarodowy Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. W związku z tym uczniowie klasy III a oraz klasy IV b przygotowali przedstawienia, w których ukazali problemy i kłopoty naszej planety. Ziemia boryka się z zanieczyszczonym powietrzem, zanieczyszczoną wodą, górą śmieci. Uświadomiono obecnych, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za naszą planetę. Powinniśmy o nią dbać, jej los jest w naszych rękach. Apel odbył się 24.04.2015 r.

Czytaj więcej

o_pioro13_06

Szkolny Konkurs Recytatorski „O pióro Jana Brzechwy”

28 lutego 2013 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski „O pióro Jana Brzechwy”. Laureaci klasowych konkursów mieli okazję zaprezentować przygotowane wiersze przed komisją w składzie: p. Monika Fordońska, p. Alina Nowicka i p. Joanna Reszke. Dzieci oceniane były w kategoriach: klasy O – I oraz klasy II – III. Największą popularnością cieszyły się wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

KLASY 0 – I:            I miejsce – Emilia Kawczyńska

II miejsce – Aleksandra Leiszys

III miejsce – Weronika Nalezińska

 

KLASY II – III         I miejsce – Natalia Buchaj

Agata Nadwodna

II miejsce – Wiktoria Piotrowska

Agata Lewandowska

III miejsce – Faustyna Jędral.

Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas konkursu na wyższym szczeblu.

 

Czytaj więcej

slkl1_01

Ślubowanie klas I

16 października 2012 r. był dniem szczególnym dla pierwszaków – zostali uroczyście pasowani na uczniów! Zanim to nastąpiło dzieci musiały wykazać się wiedzą i umiejętnościami zdobytymi w pierwszym miesiącu nauki. Udowodniły, że znają zasady zachowania się w szkole, wiedzą, co należy nosić w tornistrze, potrafią bezpiecznie poruszać się po drodze. Obecni rodzice oraz koledzy ze starszych klas nagradzali ich brawami. Po uroczystości wręczono dzieciom pamiątkowe dyplomy. Miłą niespodziankę dla pierwszaków przygotowali koledzy i koleżanki z klasy IIIa – własnoręcznie wykonane zwierzaki pomponiki.

Wychowawcy klas: B. Grzonka, Ż. Jaworska, D. Szmelter

Czytaj więcej