IMG_2033

Szkolny Konkurs Recytatorski „O pióro Jana Brzechwy”

Szkolny Konkurs Recytatorski „O pióro Jana Brzechwy” dla klas O – III odbył się

27 marca 2018 r. Uczestnicy konkursu przygotowali i wspaniale zaprezentowali wiersze dla dzieci. Podczas recytacji, niektórym dzieciom potrzebne były rekwizyty, np. chusteczka do nosa czy pluszak. Każdy uczestnik otrzymał słodki poczęstunek. Widownia dopisała i nagradzała występy gromkimi brawami.

Komisja w składzie Joanna Reszke, Alicja Malej i Aleksandra Stawicka wysłuchała, oceniła i nagrodziła następujące osoby:

 

Kategoria klasy 0 – I:

I nagroda – Paweł Kwaśniewski

II nagroda – Iga Szymańska

III nagroda – Maja Kwieć

 

Kategoria klasy II – III:

I nagroda – Beata Lewandowska

II nagroda – Wojciech Szalacha

III nagroda – Alex Dereszewski.

 

Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za uczestnictwo.

Czytaj więcej

dsc01750

Wycieczka do Wielkiej Fabryki Elfów w Gdańsku

Święta tuż, tuż… Nie możemy się doczekać świąt, więc postanowiliśmy odwiedzić świętego Mikołaja oraz jego pomocników Elfów. Dlatego klasa I i IIa wybrała się do Wielkiej Fabryki Elfów w Gdańsku, aby osobiście spotkać się z Mikołajem i zamówić prezenty. Nie było to łatwe, ponieważ Mikołaj wypił eliksir antyświąteczny i nie chciał przyjmować listów ani tym bardziej rozwozić prezentów. Zadaniem dzieci było, razem z Elfami, stworzyć eliksir odczarowujący Mikołaja. Udało się i szczęśliwie Mikołaj został odczarowany! Wysłuchał życzeń dzieci i obiecał, że postara się każdemu dziecku dostarczyć upominek. Zabawa była wspaniała!

Czytaj więcej

DSC01293 (Copy) (Copy)

Poezja uczy, bawi i wzrusza…

25 lutego 2016 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „O pióro Jana Brzechwy”. Uczniowie oddziałów przedszkolnych oraz klas I – III zaprezentowali wiersze polskich poetów. Oczywiście Jan Brzechwa oraz Julian Tuwim cieszyli się wśród dzieci największą popularnością. Usłyszeliśmy ciekawe interpretacje takich wierszy, jak „Na straganie”, „Kwoka”, „Okulary”.Jury postanowiło przyznać nagrody w następujących kategoriach:

Klasy 0 – I:

  • Sebastian Reszka
  • Aleksandra Śliwa
  • Kacper Napierała

Klasy II – III:

  • Julia Wojciechowska
  • Katarzyna Jezierska
  • Julia Kołodziejczak.

Czytaj więcej

DSC01017

Międzynarodowy Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. W związku z tym uczniowie klasy III a oraz klasy IV b przygotowali przedstawienia, w których ukazali problemy i kłopoty naszej planety. Ziemia boryka się z zanieczyszczonym powietrzem, zanieczyszczoną wodą, górą śmieci. Uświadomiono obecnych, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za naszą planetę. Powinniśmy o nią dbać, jej los jest w naszych rękach. Apel odbył się 24.04.2015 r.

Czytaj więcej

o_pioro13_06

Szkolny Konkurs Recytatorski „O pióro Jana Brzechwy”

28 lutego 2013 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski „O pióro Jana Brzechwy”. Laureaci klasowych konkursów mieli okazję zaprezentować przygotowane wiersze przed komisją w składzie: p. Monika Fordońska, p. Alina Nowicka i p. Joanna Reszke. Dzieci oceniane były w kategoriach: klasy O – I oraz klasy II – III. Największą popularnością cieszyły się wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

KLASY 0 – I:            I miejsce – Emilia Kawczyńska

II miejsce – Aleksandra Leiszys

III miejsce – Weronika Nalezińska

 

KLASY II – III         I miejsce – Natalia Buchaj

Agata Nadwodna

II miejsce – Wiktoria Piotrowska

Agata Lewandowska

III miejsce – Faustyna Jędral.

Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas konkursu na wyższym szczeblu.

 

Czytaj więcej

slkl1_01

Ślubowanie klas I

16 października 2012 r. był dniem szczególnym dla pierwszaków – zostali uroczyście pasowani na uczniów! Zanim to nastąpiło dzieci musiały wykazać się wiedzą i umiejętnościami zdobytymi w pierwszym miesiącu nauki. Udowodniły, że znają zasady zachowania się w szkole, wiedzą, co należy nosić w tornistrze, potrafią bezpiecznie poruszać się po drodze. Obecni rodzice oraz koledzy ze starszych klas nagradzali ich brawami. Po uroczystości wręczono dzieciom pamiątkowe dyplomy. Miłą niespodziankę dla pierwszaków przygotowali koledzy i koleżanki z klasy IIIa – własnoręcznie wykonane zwierzaki pomponiki.

Wychowawcy klas: B. Grzonka, Ż. Jaworska, D. Szmelter

Czytaj więcej

orr03

Odwiedziny Rysia Ryszarda

W środę, 18 kwietnia 2012 r. przybył do naszej szkoły Ryś Ryszard z bardzo ważną misją. Wraz ze swoją przyjaciółką Smoczycą postanowił sprawdzić, czy nasi uczniowie znają się na zasadach udzielania pierwszej pomocy oraz czy dzieci potrafią bezpiecznie się bawić. Podczas przedstawienia przypomnieliśmy sobie numery alarmowe oraz jak należy zachować się w sytuacjach niebezpiecznych. Wszystkie dzieci, od oddziałów przedszkolnych po klasy IV, świetnie poradziły sobie z pytaniami Rysia Ryszarda. Spotkanie umiliły wesołe piosenki.

Czytaj więcej