IMG_4606

Wiersze znane i lubiane ” – 14 marca 2019 r.

Pod tym hasłem odbył się tegoroczny Szkolny Konkurs Recytatorki „O pióro Jana Brzechwy” dla uczniów klas 0 – III. Przedstawione utwory były dziełem różnych autorów, ale królowały dowcipne i pouczające wiersze Jana Brzechwy.  Komisja w składzie: Alicja Malej, Alina Nowicka oraz Aleksandra Stawicka wysłuchała i oceniła uczniów w dwóch kategoriach: klasy 0 – I i klasy II – III.

Wyniki konkursu:

Nagrody w kategorii- klasy 0 – I otrzymują:

  • Amelia Karbowska
  • Filip Długosz
  • Dominika Mazur

Nagrody w kategorii – klasy II – III otrzymują:

Czytaj więcej

IMG_4007

„W karnawale, w karnawale nie siedzimy w domu wcale…”

Jest to wspaniała okazja do zabawy! Jest to doskonała okazja do zaprezentowania strojów i umiejętności tanecznych!

5 lutego 2019 r. odbył się w naszej szkole, w pięknie przystrojonej sali, bal przebierańców dla uczniów klas I – III. Wodzirej nie musiał zachęcać dzieci do zabawy. Dzieci brały udział w konkursach tanecznych, sprawnościowych oraz w zabawach prezentujących zdolności wokalne i aktorskie.

Następnie przyszedł czas na zabawę dla starszych klas IV – VI. Wprawdzie przebierańców było mnie, ale zabawa była równie udana.

Czytaj więcej

IMG_3396

„Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci”

„Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci” – 23 listopada 2018 r.

Pluszowe misie obchodzą swoje święto 25 listopada. Z tej okazji uczniowie klas I – III przynieśli do szkoły i zaprezentowali swoje ukochane misie. Podczas zabawy dzieci miały okazję do rywalizacji sportowej, zabawy przy muzyce. Reprezentanci poszczególnych klas recytowali przygotowane wiersze o pluszakach. Wspólnie zaśpiewano piosenkę „Jadą, jadą misie”. Ciekawą rywalizacją było zdobycie pudełka z urodzinowym prezentem misia. Wygrała klasa II b. Gratulujemy!

Zabawę umilała nam wesoła czwórka misiów: Miś Staś, Miś Zdziś, Miś Feliks oraz Miś Gaduła.

Czytaj więcej

sdr

Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

Ten ważny dzień dla naszych pierwszaków nastąpił 17 października 2018 r. W obecności Rodziców, kolegów, koleżanek oraz nauczycieli ślubowali „być dobrym uczniem…”. Mieli również okazję przedstawić swoje umiejętności recytatorskie i wokalne przed królem Ołówkosem i jego żoną. Świetnie rozwiązywali zagadki i zadania patriotyczne. Emocjonującym momentem uroczystości było pasowanie na ucznia naszej szkoły przez pana Dyrektora Piotra Ptacha. Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i przypinki. W imieniu uczniów dziękujemy wszystkim za obecność i wspólne przeżywanie tego wydarzenia. B.Grzonka, D. Szmelter

Czytaj więcej

IMG_2678

Wycieczka do JuraParku w Solcu Kujawskim

W piękny, słoneczny dzień, 4 czerwca 2018 r., uczniowie klasy II i III a wybrali się do JuraParku w Solcu Kujawskim. Liczyliśmy na moc atrakcji i nie zawiedliśmy się. Przeszliśmy ścieżką edukacyjną z przewodnikiem, gdzie spotkaliśmy mnóstwo, zachwycających wielkością dinozaurów. W muzeum zobaczyliśmy wiele ciekawych eksponatów, no i okazałego mamuta. Szkielet dinozaura również zrobił na nas wrażenie. Następnie były warsztaty plastyczno-paleontologicznie, podczas których malowaliśmy odlewy dinozaurów. Wiele emocji i wrażeń dostarczył nam seans w kinie 5D! Na zakończenie wizyty bawiliśmy się na placu zabaw oraz w czasie wolnym kupowaliśmy pamiątki. Wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci. Zachęcamy do odwiedzania tego miejsca.

Czytaj więcej

IMG_2033

Szkolny Konkurs Recytatorski „O pióro Jana Brzechwy”

Szkolny Konkurs Recytatorski „O pióro Jana Brzechwy” dla klas O – III odbył się

27 marca 2018 r. Uczestnicy konkursu przygotowali i wspaniale zaprezentowali wiersze dla dzieci. Podczas recytacji, niektórym dzieciom potrzebne były rekwizyty, np. chusteczka do nosa czy pluszak. Każdy uczestnik otrzymał słodki poczęstunek. Widownia dopisała i nagradzała występy gromkimi brawami.

Komisja w składzie Joanna Reszke, Alicja Malej i Aleksandra Stawicka wysłuchała, oceniła i nagrodziła następujące osoby:

 

Kategoria klasy 0 – I:

I nagroda – Paweł Kwaśniewski

II nagroda – Iga Szymańska

III nagroda – Maja Kwieć

 

Kategoria klasy II – III:

I nagroda – Beata Lewandowska

II nagroda – Wojciech Szalacha

III nagroda – Alex Dereszewski.

 

Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za uczestnictwo.

Czytaj więcej