sztafeta06

Sztafeta dziewcząt na medal

W niedalekiej przeszłości 11 października miały miejsce powiatowe przełajowe biegi sztafetowe w Lipinkach. Gospodarzem tegorocznych zawodów był zespół szkół z Warlubia. Startowano w 4 kategoriach: dziewczęta i chłopcy ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Warlubska sztafeta dziewcząt w biegu na 8 x 800m okazała się najlepsza pokonując siedem innych szkół z naszego powiatu, a tym samych zdobyła tytuł mistrza powiatu świeckiego. Zatem przypadł nam kolejny zaszczyt reprezentowania naszego powiatu na zawodach wojewódzkich w Bydgoszczy. Na start przybyło wiele reprezentacji(23) różnych powiatów. Rywalizacja w gronie najlepszych była zacięta, aczkolwiek trudno walczyć ze szkołami miejskimi, sportowymi czy nawet  klubami. Ostatecznie zajęliśmy 15 miejsce, dając z siebie maksimum sił. Występ w tak doborowym gronie dał nam wiele doświadczeń i motywacji do dalszej pracy nad wytrzymałością oraz systematycznym bieganiem. Oto nasz skład: Jesionka Dominika, Bonikowska Sylwia, Wenta Aleksandra, Majka Aleksandra, Elszkowska Natalia, Jedel Weronika, Danielewicz Oliwia, Fandrejewska Oliwia, Borucka Patrycja, Gburczyk Wiktoria, Dolewska Paulina.

Czytaj więcej

piknikowe_lato04

Piknikowe powitanie lata

Tuż przed astronomicznym latem, uczniowie klas IV –VI wybrali się na rekreacyjno-sportowy piknik w plenerze, a konkretnie do gospodarstwa agroturystycznego „Cztery lipy” w Buśni. Po wielu dniach nauki, przedstawiono uczniom w jaki sposób spędzać wolny wakacyjny czas, aktywnie, bezpiecznie i z pożytkiem dla zdrowia. Zaprezentowano grę w koszykówkę, siatkówkę, siatkonogę, ringo oraz palanta. Później uczeń według własnej inwencji twórczej mógł realizować swoje zamierzenia. Śmiech ogarnął wszystkich, przy wielorakich dziwnych pomysłach, które rodziły się u każdego w głowie. Po wyczerpujących harcach na świeżym powietrzu, grilowa kiełbaska, popijana czerwoną oranżadą smakowała wyśmienicie. Ognisko dodawało nastroju, a śpiew przy gitarach wprowadzał atmosferę błogiego, wolnego, beztroskiego czasu. Już niedługo będziemy mogli rozkoszować się wakacjami, bo przecież są tuż, tuż…

Czytaj więcej

Pamiętając o Patronie

W minioną sobotę 8 czerwca społeczność szkoły podstawowej i nie tylko oddała cześć swojemu Patronowi Bronisławowi Malinowskiemu. Kolejna rocznica urodzin wielkiego sportowca –mistrza olimpijskiego, była okazją do występu w Biegach Pamięci, które odbywają się cyklicznie na warlubskim stadionie. Po odśpiewaniu hymnu, powitaniu gości oraz złożeniu wiązanek pod tablica pamiątkową w tutejszej szkole, nadszedł czas rywalizacji sportowej. Dla biegaczy przygotowano kategorie wiekowe oraz zróżnicowane dystanse – od 200 m, aż do 10.000 w biegu głównym mężczyzn. Ogółem wystąpiło około 190 zawodników z różnych szkół i klubów sport uczestnik kończący bieg pamiątkową smyczą oraz słodkościami. Już teraz warto rozpocząć bieganie , aby zdobywać formę na przyszłoroczne warlubskie występy. Szczegółowe wyniki znajdują się w protokole.owych oraz zawodnicy niezrzeszeni. Przy pięknej słonecznej pogodzie, obserwatorzy dopingowali swoich zawodników. Jak zawsze najlepsi zostali obdarowani medalami, nagrodami rzeczowymi, dyplomem, a każdy uczestnik kończący bieg pamiątkową smyczą oraz słodkościami. Już teraz warto rozpocząć bieganie , aby zdobywać formę na przyszłoroczne warlubskie występy. Szczegółowe wyniki znajdują się w protokole.

Czytaj więcej

mno_ekoton19

Lampion Ekotona zdobyty

Zbliżający się koniec roku szkolnego został uwieńczony również rywalizacją turystyczno –krajoznawczą. Nasi uczniowie nie zawiedli podczas Marszów na Orientację „Lampion Ekotona”. Podczas regionalnych zawodów w Wałdowie Szlacheckim  I miejsce w kategorii TD zajęła para  –Jakub Ptach i Nikodem Mosiński, tuż za nimi II miejsce przypadło Anecie Fandrejewskiej i Agacie Kaczkowskiej, a na VIII miejscu znalazła się Paulina Kurek z Oliwią Danielewicz. W kategorii dla początkujących całkiem dobrze poradzili sobie Łukasz Armatowski i Mateusz Grzonka, którzy zajęli II miejsce.
Wszystkim gratuluję odwagi w pokonywaniu kilometrów w leśnym , nieznanym terenie z mapą w ręku. Spostrzegawczość, bystrość , wyznaczanie azymutu oraz obcowanie z kompasem to niektóre cechy, które warto zawsze doskonalić. Kolejne zawody w następnym roku szkolnym. Do zobaczenia na leśnych ścieżynach.

Czytaj więcej

Brązowy medal dla Warlubia

W minionym tygodniu reprezentantki czwartych klas: Sylwia Bonikowska, Ola Wenta, Paulina Kuśmierek, Patrycja Wolińska, Oliwia Fandrejewska  i Wiktoria Sarna w powiatowych zawodach trójboju lekkoatletycznego zajęły III miejsce. Do samego końca prowadziły zaciętą rywalizację w trzech konkurencjach : bieg na 60 m, rzut piłeczką palantową oraz skok w dal z rozbiegu. Ostatecznie suma punktów za ich występ pozwolił zająć na podium trzecie miejsce. Wśród  9 startujących podstawówek z całego powiatu, lepsze od naszych okazały się dziewczęta ze Świekatowa oraz Świecia. Wielka brawa dla ambitnych młodych zawodniczek, o których  z pewnością jeszcze usłyszymy i to w niedalekiej przyszłości.

Czytaj więcej