DSC_0802

GODNI IMIENIA 2018

Tradycją naszej szkoły jest  uroczystość „Godni Imienia”, która  ma miejsce w  rocznicę tragicznej  śmierci naszego patrona Bronisława Malinowskiego. To dzisiaj 27 września 2018r. uczniowie klas drugich przygotowali uroczysty apel, podczas którego przedstawili sylwetkę Patrona, recytowali wiersze i śpiewali piosenki o sporcie. Na koniec wykazali się wiedzą o Bronisławie Malinowskim i złożyli wiązankę kwiatów pod tablicą Patrona.

Czytaj więcej

DSC_0210

ŻYWA LEKCJA EKOLOGII

W czwartek 10 maja 2018 roku uczniowie klas pierwszych wybrali się  na wycieczkę do Centrum Edukacji Ekologicznej w Zakurzewie. Pobyt składał się z czerech części. Najpierw prowadząca w bardzo interesujący sposób opowiedziała uczniom, jak należy dbać o środowisko oraz jak prawidłowo segregować śmieci. Następnie dzieci samodzielnie wykonywały zabawki  z odpadów. Potem nadszedł czas na zabawy ruchowe na terenie ogrodu z wykorzystaniem odpadów. Zwieńczeniem wycieczki było zwiedzanie składowiska odpadów. Była to wspaniała lekcja ekologiczna.

Czytaj więcej

DSC_0183

ŚLUBOWANIA NADSZEDŁ CZAS, BĘDZIE UCZNIEM KAŻDY Z NAS

Pasowanie na ucznia to jedno z najważniejszych wydarzeń w szkolnym życiu pierwszoklasisty. W dniu 24 października 2017 r. czterdzieścioro dzieci z klas pierwszych stało się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. W tym jakże podniosłym dniu nie mogło zabraknąć zaproszonych gości: rodziców, krewnych, pani dyrektor, starszych koleżanek i kolegów oraz gości specjalnych: dobrej i złej wróżki.
Wszyscy pierwszoklasiści bezbłędnie zdali egzamin, wykonując zadania z krainy geograficzno-przyrodniczej, muzycznej, języka polskiego, matematyki, ruchu drogowego  i grzeczności. Następnie pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie na sztandar Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bronisława Malinowskiego w Warlubiu. I wreszcie nastąpił ten najważniejszy moment – pani dyrektor, dzierżąc w ręku ogromny ołówek, podchodziła kolejno do każdego malucha i ze słowami: „Pasuję cię na ucznia/uczennicę naszej szkoły” przyjmowała ich w grono swoich uczniów. Wychowawcy klas wraz z przedstawicielami Rady Rodziców wręczyli  dzieciom na pamiątkę tego wydarzenia dyplomy oraz rożki obfitości. Wzruszeni rodzice uwieczniali swoje pociechy na filmach i zdjęciach.  Uroczystość dostarczyła dzieciom, ich rodzicom i zaproszonym gościom wiele miłych przeżyć i wzruszeń.

 

 

Czytaj więcej

14689241_1241168742620932_405779862_o

Akcja pomocy dla zwierząt

Miło nam powiadomić, że tegoroczna akcja pomocy zwierzętom ze schroniska w Węgrowie  po raz kolejny zakończyła się pełnym sukcesem!

We wtorek 4 października 2016 r. uczniowie klasy III a przygotowali audycję  z okazji Światowego Dnia Zwierząt. Przypomnieli, że zwierzęta tak jak i ludzie, mają swoje potrzeby i potrafią odczuwać, więc nigdy nie wolno traktować ich jak zabawek. Przedstawili również sposoby pomocy tym zwierzętom, które nie posiadają własnego, wygodnego domu i właściciela, który ich kocha. Jednym  z nich jest właśnie wsparcie skromnym darem mieszkających na co dzień w schroniskach zwierząt. Obecnie w schronisku w Węgrowie przebywa około 550 psów i 20 kotów.

Wyniki zbiórki przedstawiają się następująco:

  • karma sucha dla psów –  49 kg
  • karma sucha dla kotów –  5,5 kg
  • puszki – 25 sztuk
  • saszetki z karmą – 13 sztuk
  • makaron – 12,5 kg
  • ryż – 15,5 kg
  • kasza – 13 kg
  • przysmaki – 3 sztuki
  • koce, pościele, ręczniki

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dzieciom i ich Rodzicom, którzy wsparli naszą akcję. Każdy nawet najskromniejszy dar przyczynił się do uzyskania tak dużych efektów zbiórki, za co najwdzięczniejsze na pewno będą potrzebujące zwierzęta.

Czytaj więcej

DSC_0891

Wycieczka do Fabryki Świętego Mikołaja

W związku z nadchodzącymi świętami uczniowie z klas pierwszych wybrały się 9 grudnia 2014 roku na wycieczkę do Wielkiej Fabryki  Świętego Mikołaja w Gdańsku. Spędziły tam niezapomniane chwile. Zadaniem dzieci było  odnalezienie  zagubionych  sań  Świętego Mikołaja. Szukając tropu tej nietypowej zguby, dzieci odwiedziły  aż 10 różnych punktów z atrakcjami. Po odnalezieniu sań spotkały się ze Świętym Mikołajem w jego biurze. Każdy miał okazję szepnąć mu do ucha  swoją prośbę.  Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie stadionu PGE Arena. Była to niesamowita przygoda, szczególnie dla fanów piłki nożnej.

Czytaj więcej