img_20190215_184446

Bal karnawałowy w przedszkolu

W piątek 15 lutego w oddziałach przedszkolnych w Warlubiu  już od rana było bardzo gorąco, a wszystko to za sprawą atmosfery związanej z Balem Karnawałowym. Sale wyglądały bajecznie i kolorowo, przystrojone kolorowymi serpentynami i balonami. Przepięknie przebrane dzieci z dumą prezentowały wymyślne stroje. Niezliczone księżniczki, czarownice, kowboje, policjanci, wróżki,  biedronki, motylki, kotki, piraci a także inne postacie z kreskówek opanowały na kilka godzin nasze przedszkole. Nawet niektóre panie z grup postanowiły przebrać się, co wywołało jeszcze większy uśmiech na twarzach naszych wychowanków. Przy proponowanej muzyce nikt nie mógł się nudzić i narzekać, a dzieci wspólnie ze swoimi paniami bawiły się wyśmienicie. Zabawa karnawałowa umożliwiła dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze a wspólna zabawa  przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom,  a to było głównym celem zorganizowanego balu.

Czytaj więcej

0x0

Nasze dzieci korzystają z programu Żółty Talerz

Żółty Talerz to największy w Polsce, prywatny program wsparcia systemu żywienia dzieci realizowany przez Kulczyk Foundation. Z programu korzysta ponad 17 500 dzieci w całym kraju. W bieżącym roku szkolnym trafi do nich ponad 3 000 000 ciepłych i zdrowych posiłków w ponad 350 placówkach edukacyjnych. Również w naszej.

Żółty Talerz został zainicjowany przez Kulczyk Foundation w 2016 r. Program buduje standard wsparcia systemu żywienia dzieci w Polsce. Jest realizowany we współpracy z czterema sprawdzonymi polskimi organizacjami pomocowymi: Towarzystwem Przyjaciół Dzieci, Caritasem, Polskim Czerwonym Krzyżem i Stowarzyszeniem SOS Wioskami Dziecięcymi w Polsce.

Ten unikalny w skali całego kraju sojusz realizuje najważniejsze cele programu, do których należą: zwiększenie liczby dzieci mających dostęp do regularnych, zdrowych i smacznych posiłków w stołówkach szkolnych i świetlicowych oraz edukacja w zakresie zdrowego odżywiania już od najmłodszych lat.

Partnerem merytorycznym programu jest Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Eksperci tej uczelni przygotowali Listę̨ Produktów Żółtego Talerza dla osób przygotowujących posiłki dzieciom. Uwzględnia ona tylko pełnowartościowe i dostosowane do potrzeb dzieci składniki. Dodatkowo w ramach programu dystrybuowane są materiały edukacyjne dla uczniów i rodziców na temat zdrowego odżywiania.

Organizatorzy zadbali o to, aby dzieci uczestniczące w programie jadły nie tylko zdrowo, ale również smacznie. W tym celu koordynatorzy Żółtego Talerza z wszystkich placówek objętych programem biorą udział w specjalnych warsztatach w warszawskiej Pracowni Efektu Domina, podczas których uczą się, jak atrakcyjnie przygotowywać pożywne potrawy dla dzieci.

Czytaj więcej

dav

Rekord dla Niepodległej

W piątek 9 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych PSP w Warlubiu, równo o godz. 11.11, wzięły udział w akcji „„Rekord dla Niepodległej” zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Ta akcja polegała na jednoczesnym śpiewaniu hymnu polskiego. Przedszkolacy z tej okazji samodzielnie wykonali flagi Polski i wybrali się na Skwerek w Warlubiu, gdzie zaśpiewali głośno 4 zwrotki hymnu Polski.

Czytaj więcej

inauguracja18_19_39-1000x200

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

W ciepły, słoneczny dzień 3 września na placu przed budynkiem szkolnym o godz. 9.00, stawili się uczniowie, rodzice i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bronisława Malinowskiego oraz  Gimnazjum Publicznego im. Witolda Bielowskiego w Warlubiu.

Wszystkich zebranych powitała pani Maria Jankowiak, dotychczasowa dyrektor szkoły, która dokonała symbolicznego przekazania władzy nowo wybranemu dyrektorowi- panu Piotrowi Ptach.

Za jej długoletnią pracę na rzecz społeczności szkolnej podziękowania złożyli przedstawiciele władz samorządowych i Rady Rodziców.

Następnie wójt Gminy Warlubie- pan Krzysztof Michalak powitał na stanowisku nowego dyrektora i powierzył mu pełnienie nowej funkcji.

Po sygnale pierwszego w tym roku szkolnym dzwonka na scenę wstąpili uczniowie klas drugich z programem artystycznym, mającym dodać otuchy nowym 30 uczniom klas pierwszych. Na koniec uroczystości, Agata Malej- przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego  prowadząca to uroczyste spotkanie, życząc wszystkim zebranym samych sukcesów zaprosiła uczniów wraz z wychowawcami do klas, po pierwszy plan lekcji.

Czytaj więcej